Lærere

Alle lærere kan kontaktes på e-mail. Adressen er lærerens initialer efterfulgt af @kalgym.dk, f. eks. xx@kalgym.dk

AA
Peter Abildgaard Andersen

Biologi, Idræt

Rektor

AB
Anja Wuust Brøndel
Dansk, Religion
AC
Adnan Silajdzic
Matematik, Fysik

AE
Anna Egede Nielsen

Matematik, Fysik
AF
Anneli Friis Holdt
Idræt

AG
Axel Gadegaard

Matematik, Fysik

Skolens fotograf

AK
Anders Kristensen

Matematik

AM
Annette Bach Møller

Biologi, Billedkunst
BA
Benny Aavirke
Matematik, Fysik

BI
Birgitte Nielsen

Matematik, Biololgi

Uddannelseschef

BU
Bendt Ulrich Sørensen

Billedkunst, Samfundsfag, Filosofi
CH
Carina Høgstad
Dansk, Religion
CJ
Cathrine Stig Jensen
Dansk, Engelsk

CL
Christian Næsby Larsen  

Historie, Dansk

DH
Dorte Hagemann

Engelsk, Religion

DK
Dolly Kjeldsen

Musik,  Idræt

Kursusleder

EN
Jesper Engsvang Nielsen

Engelsk, Oldtidskundskab

Uddannelseschef

EO
Emilie Querling Olesen
Dansk, Engelsk

ET 
ErikTerp

Samfundsfag, Geografi

 

FS
Finn Skouenborg

 

Fransk, Dansk

Studievejleder

HJ
Henriette Sallingboe Jepsen

Oldtidskundskab, Historie

HV 
Hanne Valentinussen

Dansk, Tysk

Læsevejleder

IS
Ilona Stappen

Tysk, Samfundsfag, Italiensk
JA
Jürgen Andresen
Tysk, Spansk

JB
Jesper Bundgaard

Engelsk, Fransk, Spansk

JH
Jon Holtet

Samfundsfag, Historie
JJ
Johanne Holmstrøm Jensen
Dansk, Religion

JK
Jens Kristian Sørensen

Biologi, Idræt

JL
Jesper Lauridsen

Biologi, Kemi, Bioteknologi

JM
Jette Mortensen

Geografi, Idræt, Dramatik

JW
Jens Bjarne Arpe Winther

Kemi, Psykologi

KA
Birgitte Korsager Knap

Historie, Psykologi

KB
Kirsten Bodekær 

Dansk, Musik

Studievejleder

KD
Karin Degn Rothmann

Oldtidskundskab, Dansk

KH
Kathrine Henriksen

Fransk, Tysk

Læsevejleder

KM
Klaus Madsen

Historie, Religion, Oldtidskundskab

Kursusleder

KT
Kristina Aaskov Thomsen

Engelsk, Mediefag

Studievejleder

LA
Lasse Hasløv
Idræt
LE
Leticia Álvarez Peña (orlov)
Spansk

LH 
Bent Lind Hansen

Matematik, Fysik

LJ
Lene Jørgensen

Matematik, Fysik

LK
Lars Eisensøe Kruse

Dansk, Idræt, Mediefag

LP
Line Møller Petersen

Dansk
LT
Laura Toft Nielsen

Samfundsfag, Idræt

International koordinator

LV 
Lotte Vestermarken

Historie, Religion

MA
Mattias Löb

Dansk, Engelsk

International koordinator

MC
Mads Christensen

Samfundsfag, Geografi, Erhvervsøkonomi

Vicerektor

MH
Martin Holdt

Idræt, Oldtidskundskab

ML
Malene Meier Lysemose

Spansk, Tysk
 
Pædagogisk IT-vejleder
Kommunikationsmedarbejder
International koordinator
MN
Marie Brøgger Najbjerg
Historie, Billedkunst
NR
Natasha Rasmussen
Psykologi

PH
Peter Holtet

Engelsk, Fransk, Historie
PS
Pernille Skafte
Dansk, Historie

RJ
Rasmus Jørgensen

Naturgeografi, Datalogi, IT

RN
Rasmus Brøgger Najbjerg

Fysik, Kemi

RV
Rasmus Vestergaard

Matematik, Datalogi

Studievejleder

SA
Sara Ramskov-Pørtner
Dansk, Matematik
SD
Søren Daugaard
Samfundsfag, Historie
SE
Stine Ebsen
Engelsk, Religion

SJ
Søren Juul

Historie, Engelsk, Mediefag

SR
Søren Rothmann (orlov)

Kemi, Datalogi

Skemalægger

TL
Trine Lauridsen 

Dansk, Samfundsfag

Studievejleder

TM
Thomas Bach Møller

Biologi, Idræt

TN
Tim Nielsen 

Fysik, Musik, Astronomi
VL
Vibecke Bette Molise Lemmergaard
Historie, Engelsk
VV
Vibeke Ankjer Vestermarken
Matematik

WH
Winnie Trankjær

Engelsk, Historie